Dokážete nasušit tři tuny ovoce za měsíc? Ve Vlachovicích to zvládnou

11. září 2020

Obec Vlachovice na jihu Valašska se může pochlubit velkým počtem historických sušíren ovoce. Mají jich tu nejvíc v republice.

Roubených domků s pecí je ve Vlachovicích na Zlínsku osm a polovina je stále v provozu. V těchto podzimních dnech se tak obcí line vůně ovoce i bylinek.

Roubenka - Vlachovice na Zlínsku

„Sušíme asi 60 druhů. Nejčastěji je to máta, meduňka a šalvěj, ale i speciality jako například šišák bajkalský,“  říká pan Radek Frýzelka, majitel jedné z historických sušíren, údajně až 120 let staré.

Sušírna ovoce a bylin, Vlachovice na Zlínsku

O nově postavenou sušírnu se starají manželé Petr a Oldřiška Miklasovi a v naší reportáži vysvětlují, jak provoz sušíren probíhá. Za měsíc jen v této sušírně nasuší až tři tuny ovoce.

Sušírna ovoce Vlachovice - sušení jablek, sušená jablka

Místní obyvatelé založili spolek DOKOPY, který sdružuje nejen majitele sušíren, ale chce zlepšovat celkový stav přírody, kultury, tradic a duchovních hodnot na Valašsku.

Vlachovice

 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová