Dobře sehraná scénka falešného kotelníka přišla seniorku z Kroměřížska na třicet jedna tisíc korun

12. únor 2020 18:01

O třicet jedna tisíc korun přišla v pondělí čtyřiaosmdesátiletá žena z Kroměříže, která uvěřila podvodníkovi, který tvrdil, že má zaplatit za kotel.

Seniorka z Kroměříže se v pondělí dopoledne vracela domů z pošty. „Když odemkla vstupní dveře a vešla do vestibulu bytového domu, zaklepal na již uzavřené dveře neznámý muž. Jakmile mu stará paní otevřela, oslovil ji příjmením a chtěl po ní peníze za kotel, který si objednal její syn. Požadoval částku třicet jedna tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Čtěte také

Seniorka mu řekla, aby si tuto záležitost vyřídil se synem. „On však tvrdil, že peníze potřebuje hned, a že synovi zavolá. Poté vytáhl telefon a předstíral, že s ním hovoří. Na základě tohoto telefonátu mu stará paní uvěřila. Šla proto do bytu, kam ji muž následoval. Když ze skříňky vytáhla peníze, vzal jí je z ruky a pak ve spěchu odešel,“ popsala.

Seniorka po chvíli synovi zavolala a celou situaci mu popsala. Ten jí řekl, že s nikým nemluvil, žádný kotel objednaný nemá a ať zavolá na policii.

„Případ nyní prověřují kroměřížští kriminalisté. Po pachateli, který se dopustil trestného činu krádež, nyní pátráme. V případě dopadení mu hrozí až dva roky vězení,“ dodala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

autoři: Tomáš Patrick Hyánek , Milan Hloušek
Spustit audio

Související