Chvalozpěvy v češtině i hebrejštině zpívají Moravské děti z Církevní základní školy ve Zlíně

Celý tento týden ve vysílání Českého rozhlasu Zlín zaznějí netradiční písně. V pořadu Moravské děti si je poslechněte v podání žáků Církevní základní školy ve Zlíně.

Církevní základní škola vyučuje podle vzdělávacího programu Škola na cestu životem s povinným předmětem náboženská výchova. Tu vyučují na I. stupni paní učitelky s potřebnou aprobací a na II. stupni kněží - salesiáni zdejší farnosti, což je velmi vhodné pro získání kontaktu mezi nimi a dětmi. Jak zpívají, s nimi natáčela redaktorka Saskia Mišová.

Moravské děti Českého rozhlasu Zlín je projekt, kdy redaktoři jezdí do základních a středních škol kraje a natáčejí s dětmi písničky, rozhovory a přání. Školy se mohou hlásit na zlin@rozhlas.cz nebo přímo do redakce na adresu Český rozhlas Zlín, Osvoboditelů 187, Zlín, 760 01.

autor: Saskia Mišová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.