Moravské děti ze ZŠ Bílovice zpívají s nadšením a zvládnou i skladby jejich oblíbeného Karla Gotta

Děti ze Základní a mateřské školy Bílovice na Uherskohradišťsku se věnují mnoha aktivitám. Jednou z nich je i zpěv, který zvládají na jedničku. Posuďte sami.

Třeťáci ze základní školy v Bílovicích na Slovácku jsou pro tento týden těmi, kteří vás těší v pořadu Moravské děti Českého rozhlasu Zlín. Ke zpěvu a hudbě je vede jejich paní učitelka Hana Miklová. Natáčela s nimi redaktorka Andrea Kratinová.

Moravské děti Českého rozhlasu Zlín je projekt, kdy redaktoři jezdí do základních a středních škol kraje a natáčejí s dětmi písničky, rozhovory a přání. Školy se mohou hlásit na zlin@rozhlas.cz nebo přímo do redakce na adresu Český rozhlas Zlín, Osvoboditelů 187, Zlín, 760 01.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.