Chov včel se stává poslední dobou módní záležitostí, řekl v Apetýtu zlínský včelař Roman Slavík

5. prosinec 2019

Včelař Roman Slavík ze Zlína uspěl se svou novou učebnicí pro včelaře na soutěži v Kanadě. Je také předsedou Českého svazu včelařů Zlínského kraje.

Včelařství ve Zlínském kraji má více než stoletou tradici, a patří proto mezi významné regionální hodnoty tradičního folklóru Zlínského kraje. Lze chovat včelstva bez chemie, která se používá při boji s roztoči? Jak se v současné době se změnou klimatu včelám daří a co by mohlo nastat, pokud včelstev bude ubývat? Na to odpovídal v dopoledním Apetýtu s Andreou Kratinovou zlínský včelař Roman Slavík.

autor: Andrea Kratinová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.