Banánová lízátka

Dnes jednoduše, zdravě a nasladko. Pokud vás čeká dětská oslava, máme pro vás specialitu, která není složitá na přípravu. Je ověřeno a vyzkoušeno, že děti ji budou milovat a dospěláci tiše závidět nebo i ochutnávat.

Na 15 kusů budete potřebovat:

 • půl pytlíku dětských piškotů
 • 100 g strouhaného kokosu + trocha na zdobení
 • 3 lžíce agávového sirupu
 • 2 zralé velké banány
 • 100 g hořké čokolády (lze použít i mléčnou nebo půl na půl)

Postup:

 1. Piškoty najemno nadrtíme.
 2. Přidáme k nim rozmačkané banány, strouhaný kokos a agávový sirup.
 3. Piškotovou hmotu plníme do kleštiček na lízátka. Pozor, nezapomeňte zapichovat tyčky!
 4. Pokud kleštičky nemáte, můžete uválet kuličky ručně a zapíchat do nich zkrácená brčka. Hotová lízátka ihned přemístěte do lednice.
 5. Pak si ve vodní lázni rozpusťte čokoládu.
 6. Do hlubokého talíře nasypte hrst strouhaného kokosu.
 7. Lízátka pak namáčíme do rozehřáté čokolády a klademe na pečící papír (nepřilepí se) a cca za 3 minuty, až čokoláda trochu ztuhne, ještě obalíme v kokosu.
 8. Před podáváním znovu necháme vychladit v ledničce.

Tyčky na lízátka se dají pořídit například v cukrářských potřebách. Když je ale nemáte, dají se použít ustřižená, zkrácená papírová brčka. Pokud vám z přípravy zbyde rozehřátá čokoláda v kastrůlku, dejte ji do lednice a použijte při další příležitosti.

Související

 • Jablková a fialková zmrzlina

  Apetýt vás receptem osvěží a naláká na skutečné jaro. Z Kuchařky pro Mendela, kterou objevilo Moravské zemské muzeum ve svých archivech, vám nabízíme dva recepty.

 • Tuňákové muffiny

  V Apetýtu pro vás máme tip na něco opravdu lehkého. K duhu vám to možná přijde právě po dnech hojnosti, které vás během vánočních svátků čekají.

 • Hranolky ze sladkých brambor

  V pátečním Apetýtu pro vás máme tip na další bezmasou dobrotu. Tentokrát budeme k její přípravě potřebovat batáty, tedy sladké brambory.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová