Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů slaví 75 let od svého vzniku
Před pětasedmdesáti lety vznikl ve Zlíně symfonický orchestr podniku Baťa. Dnes ho známe jako Filharmonii Bohuslava Martinů.
Zlínská filharmonie Bohuslava Martinů slaví 75 let od svého založení. Úterý 30. dubna 1946 ve 20 hodin poprvé rozezněly sál Velkého kina tóny v podání nově založeného Symfonického orchestru národního podniku Baťa.
Názvů i scén vystřídala během let několik. Teď sídlí v moderním Kongresovém centru s obřím multifunkčním sálem.
Hosty Českého rozhlasu Zlín byli ve čtvrtek 29. dubna od 15 hodin dramaturg Filharmonie Bohuslava Martinů Tomáš Koutný, šéfdirigent Tomáš Brauner a houslistka Ivana Kovalčíková. Rozhovor si můžete poslechnout v audioarchivu Českého rozhlasu Zlín.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.