Zdravotníci varují před dalším růstem covidu, Zlínský kraj má nejvyšší čísla v republice

11. prosinec 2020 15:51
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), hlavní hygienička Jarmila Rážová a ředitel ÚZIS Ladislav Dušek na tiskové konferenci představují systém PES

Podle vládních nařízení je Česko v protiepidemickém systému PES na stupni 3, Zlínský kraj má ale mnohem horší výsledky. Aktuální rizikové skóre je v kraji 81, před týdnem bylo 62.

Čtěte také

Čísla pozitivně testovaných lidí na koronavirus rostou. Týká se to celé České republiky, ale především Zlínského kraje. V protiepidemickém systému PES má dnes Zlínský kraj hodnotu 81, což je nevyšší číslo v celé republice a odpovídá pátému, nejvyššímu stupni rizika.

Nejvyšší skóre v kraji je na Kroměřížsku, a to 85, na Uherskohradišťsku je 81, Zlínsku 79 a Vsetínsku 74. Rizikové skóre pro celou republiku je od pondělí 64.

Rostou taky počty lidí, kteří potřebují hospitalici. K mírnému nárůstu dochází aktuálně i v nemocnici v Uherském Hradišti. Ředitel Petr Sládek proto upozorňuje:

Jsou krajské nemocnice připraveny na případný další nárůst pacientů? Budou se znovu zavírat některá oddělení? Jaký je aktuální personální a psychický stav zdravotníků?

Na podrobnosti jsme se zeptali předsedy představenstva Krajských nemocnic a šéfa zlínské nemocnice Radomíra Maráčka.

autoři: Petr Uhřík , rvorlova | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související