Zachrání Anička louku? Český rozhlas Zlín přináší videopřenos bylinkové pohádky

27. květen 2021

Pohádkový muzikál Anička a bylinkové kouzlo patří k doprovodným vystoupením letošního 61. ročníku Zlín Film Festivalu.

Na pohádkový muzikál o bylinkách i o tom, že dobro nakonec opravdu zvítězí, můžete v podání Slováckého divadla zhlédnout od neděle 30. května na Youtube kanálu Koncerty Českého rozhlasu.

„Naším dlouhodobým cílem je přinášet v rámci Zlín Film Festivalu kromě filmových zážitků také další aktivity, který společně může sledovat celá rodina. Těší nás proto, že jsme mohli do doprovodného programu jarní části zařadit ve spolupráci s Českým rozhlasem a Slováckým divadlem i tento pohádkový muzikál,“ uvedla výkonná ředitelka prestižního festivalu Jarmila Záhorová.

Anička a bylinkové kouzlo

Původní veršovaný muzikál vtipně seznamuje s kouzelnou mocí bylinek diváky napříč generacemi a za pomoci písniček rozličných hudebních žánrů. Malá Anička objeví kouzelný svět bylinek a musí se postavit svému tátovi, aby zachránila bylinkám jejich louku. Aniččin táta se totiž na louce chystá stavět obchodní centrum. Podaří se Aničce tátu přesvědčit a zachránit tak louku pro bylinky? A jakou roli v tom budou hrát kouzla a písničky? Pohádkový muzikál měl ve Slováckém divadle světovou premiéru v listopadu 2018 v režii Jakuba Macečka, diváci se mohou těšit na oblíbené uherskohradišťské tváře Pavlínu Hejcmanovou, Jitku Hlaváčovou, Pavla Hromádku, Pavla Majuse a další, v představení zazní i hlas Josefa Somra.

Pohádku plnou milých písniček Emanuela Míška a Jožky Fojty divadelníci z Uherského Hradiště odehráli na své domovské scéně. K vidění je online na webu festivalu v sekci Koncerty a také na youtube kanálu Českého rozhlasu, který je jedním z hlavních mediálních partnerů Zlín Film Festivalu.

„Chtěli jsme do online programu festivalu přispět něčím krásným. Už jsme se v Českém rozhlase věnovali albu Písničky z hrnečku, ze kterého Anička a bylinkové kouzlo vychází, autor muziky Jožka Fojta je domácí tvůrce, program festivalu je zaměřený na rodiny s dětmi a Slovácké divadlo je taky naše. Všechny tyto myšlenky se nám nakonec spojily do jedné a tak jsme vedení festivalu navrhli, že zprostředkujeme divákům festivalu Aničku a bylinkové kouzlo na našem youtube kanálu,“ vysvětluje Markéta Janíková, programová ředitelka Českého rozhlasu Zlín.

„Celý festival letos probíhá online, a tak si na naši úspěšnou pohádku bude moct pomyslně zajít každý, kdo má po ruce počítač nebo telefon,“ říká manažerka Slováckého divadla Jitka Honsová a přidává jedno překvapení. Divadelníci totiž nehráli do prázdného sálu. „Na pohádku jsme zdarma pozvali zdravotníky z Uherskohradišťské nemocnice s jejich dětmi. Chceme jim tak poděkovat za poslední rok, kdy za nás všechny bojovali v první linii,“ uzavírá manažerka Slováckého divadla.

zdroj: Český rozhlas Zlín

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.