Z Mexico City do Zlína – o nových začátcích se Sebastianem Eduardem Mirandem Rubianesem

26. leden 2024

Hostem Českého rozhlasu Zlín byl Sebastian Eduardo Miranda Rubianes, učitel španělštiny z Mexika žijící ve Zlíně.

Sebastian Eduardo Miranda Rubianes pochází z Mexika a svůj nový domov našel v Česku, konkrétně ve Zlíně. Žije tu se svou českou manželkou a dvouletým synkem a pracovně “zakotvil” na zlínské 7. základní škole jako učitel španělštiny.

Jak vnímá Mexičan život v České republice? Je tu spokojený a šťastný? Jak moc ho potrápil jazyk, jak zvládá rozdílnost podnebí a jídla? A souhlasí s tvrzením, že české ženy jsou nejkrásnější na světě? Poslechněte si milý a spontánní rozhovor o tom, jak Sebastian Eduardo Miranda Rubianes zapustil nové kořeny na opačné straně zeměkoule.

Sebastian Eduardo Miranda Rubianes, učitel španělštiny z Mexika žijící ve Zlíně
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.