Ve Vlčnově nemocní nepřibývají. Covid – 19 zavřel zlínský zimní stadion

23. červenec 2020 10:27

Ve Vlčnově nepřibyl od středečního rána žádný člověk, u něhož by testy potvrdily onemocnění covid - 19.

Hygienici evidovali ve Vlčnově 26 pozitivně testovaných. Uvedla Vendula Ševčíková z Krajské hygienické stanice ve Zlíně.

V obci platí od soboty zpřísněná hygienická opatření. Od sobotního odpoledne nosí lidé v obci povinně ochranu úst a nosu ve veřejných vnitřních prostorách.

Hromadné akce se mohou konat maximálně s 500 účastníky, je nutné při nich dodržovat rozestupy. Přes 150 lidí, kteří byli v rizikovém kontaktu s některým z nakažených, je v karanténě. "Stále probíhá trasování kontaktních osob," řekla Ševčíková.

Odkud se covid-19 do Vlčnova rozšířil, hygienici nezjistili. Zdroj podle nich nelze jednoznačně specifikovat, jelikož se jedná se o respirační nákazu. Nemoc však zřejmě nadále nemá u žádného z nakažených v obci těžší průběh. "V současné době neevidujeme žádnou hospitalizovanou osobu," doplnila Ševčíková.

PSG aréna ve Zlíně je dnes uzavřená. Jeden z hokejistů dorosteneckého týmu měl pozitivní test na Covid - 19. Informovalo o tom vedení klubu na svých stránkách. Podle webu je celý tým dorostenců včetně trenérů v karanténě a řídí se pokyny Krajské hygienické stanice Zlínského kraje. V prostorách haly proběhne kompletní dezinfekce. Klub je v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje, se kterou bude konzultovat další opatření.

autor: Český rozhlas Zlín
Spustit audio

Související