V Luhačovicích funguje očkovací centrum, místní si to velmi pochvalují

17. březen 2021 14:51
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tým očkovacího centra v Luhačovicích

Po velkých okresních městech spustily 17. března Luhačovice své očkovací centrum jako první z menších měst v regionu. Od dubna chystá Zlínský kraj ve spolupráci s městy očkovací centra ve všech obcích s rozšířenou působností, v Luhačovicích to vlastní aktivitou stihli dřív.

Čtěte také

Očkovací centra zatím fungovala jen v krajských nemocnicích. Od dubna chystá Zlínský kraj ve spolupráci s městy očkovací centra ve všech obcích s rozšířenou působností.

V Luhačovicích se připravili už dříve. Prostory vytipovalo vedení města, personál Luhačovice zajistili ve spolupráci s lázeňskými společnostmi a se soukromou klinikou ze Zlína. Zlínský kraj pak očkovacímu centru dodal vakcíny od společnosti Pfizer. Očkovací centrum je v budově Zdravotního střediska na ulici Masarykova. Konkrétně jde o dvě nevyužité ordinace v druhém patře budovy. 

Čtěte také

První senioři, kteří se k očkování dostavili, si pochvalovali nejen to, že na očkování nemusí daleko dojíždět, ale i pro ně překvapivě brzký termín, který jim byl pro očkování nabídnutý. „Registroval jsem se u svého praktika, ale protože to bylo pořád takové nejisté, zjistil jsem si, jak je to s registrací a zkusil jsem to,“ říká pan Ladislav, jeden z prvních naočkovaných. Dodal také, že byl překvapený, jak je registrace jednoduchá.

Registrovat se mohou i nadále zájemci z řad seniorů 70+, zaměstnanci ve školství a zdravotníci. K očkování se nelze přihlásit přímo na místě, ale je nutná výhradně registrace v centrálním registru na webu https://registrace.mzcr.cz/. Při výběru místa očkování v rámci procesu registrace je potřeba zvolit v seznamu očkovacích míst „Zlín – Luhačovice - IVF Czech Republic, s.r.o. (Zdravotní středisko)“. 

Očkovací centrum bude sloužit lidem jak přímo z Luhačovic, tak z blízkého okolí spadajícího do správního obvodu ORP Luhačovice. Kapacita je tomu uzpůsobena. „V našem očkovacím centru jsme připraveni naočkovat až 200 lidí denně,“ uvedl starosta Marian Ležák.

 

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Koronavirus v našem kraji

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.