U Fryštáku na Zlínsku začali stavět nejdelší a nejvyšší most nového úseku dálnice D49

Stavbaři začali betonovat základy dálniční estakády u Fryštáku na Zlínsku. Bude to nejdelší a nejvyšší most na právě budovaném úseku dálnice D49 mezi Holešovem a Fryštákem.

Čtěte také

Na stavbě dálnice D49 v úseku mezi Hulínem a Fryštákem už téměř rok pokračují stavební práce. Ty byly po letech soudních sporů opět obnoveny v prosinci 2021. Během letošního roku stavbaři realizovali skrývku ornice, kácení dřevin, konsolidační násypy mostů, práce na dálničním tělese a zakládání mostů.

„Na budované trase dálnice ještě ve vybraných lokalitách pracovali archeologové. U obce Horní Lapač objevili osadu z doby kamenné. Archeologický průzkum už byl ukončen,“ doplnil ředitel Správy Zlín ŘSD Karel Chudárek.

Stavbaři nyní začínají u Fryštáku betonovat základ nejdelšího a nejvyššího mostu nového úseku D49. Projektový manažer Skanska Martin Fischer k tomu uvedl: „Na stavbě se denně pohybuje více než 300 pracovníků s více než 200 kusy těžké techniky, pracujeme sedm dní v týdnu. Práce na mostních objektech budou pokračovat nepřetržitě i v zimním období.“

Vzhledem k začátkem těchto prací bude částečně uzavřena křižovatka u Zahnašovic u Holešova. Omezení začne platit v úterý 8. 11.  Zcela neprůjezdná bude obslužná komunikace mezi Zahnašovicemi a Martinicemi (silnice Šindelná) minimálně do konce roku 2023. Zachován zůstane provoz mezi Žeranovicemi a Martinicemi. Objízdná trasa povede pro všechna vozidla přes město Holešov, než bude vyřešena náhradní objízdná trasa pro vozidla nad 7,5t přes průmyslovou zónu Holešova.

ŘSD - uzavírka Zahnašovice - Martinice

Další dopravní omezení ve Zlínském kraji nabízíme ZDE.

Plánovaná trasa dálnice D49

D49 - informace o stavbě

Cílem stavby je vybudování kapacitní komunikace, která umožní převést vysoké intenzity silniční opravy z komunikací vedených zástavbou Zlína, Otrokovic, Holešova i Hulína na nově navrhovanou kapacitní komunikaci D49. To se příznivě dotkne i všech obcí na stávající trase silnice I/49, I/55, II/490 a II/432 v okresech Kroměříž a Zlín.

Délka úseku: 17 300 m
Zahájení: 2008/2021
Počet mostů: na dálnici: 16, nad dálnicí: 9, na ostatních komunikacích: 5, celková délka mostů: 1773 m
Mimoúrovňové křižovatky: 2 (MÚK Třebětice, MÚK Holešov)
Délka protihlukových stěn: celková délka 5626 m (počet 10)
Cena dle smlouvy z roku 2008: 5 959 599 028 Kč (bez DPH)
Dokončení: 2024

Spustit audio

Související