Tipy na první májový den ve Zlínském kraji: Májové slavnosti, stavění máje nebo 800 let hradu Brumova

Máme pro vás tipy na první májový den ve Zlínském kraji.

Středověké zahájení sezóny – 800 let hradu Brumova

Speciální program k zahájení sezóny 2024 a připomínky 800 let od první zmínky o hradě Brumově v královské listině Přemysla Otakara I. z roku 1224. Na programu, který začíná v 10 hodin jsou: komentovaná prohlídka, skupiny historického šermu, tanečnice, středověká hudba nebo sokolník. Připraveny jsou i dílny, zvířátka a celodenní občerstvení.

Otevírání pastvin a stavění máje ve skanzenu Rochus 2024

Tradiční prvomájová uherskohradišťská akce letos zahájí provoz nového amfiteátru. Návštěvníci uvidí práci s pasteveckým psem, stříhání ovcí, zpracování vlny, kutí kosy a dozví se vše o tradicích spojených s prvním májem a pálením čarodějnic. Hlavním bodem programu bude stavění máje. Připraveno je i bohaté občerstvení. Začátek je ve 12 hodin. 

Stavění máje v Rožnově pod Radhoštěm

Tradiční lidová májová slavnost konající se v areálu Valašské dědiny ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Areály muzea jsou otevřeny od 9:00 do 16:00.

Májová pouť v Otrokovicích

Tradiční otvírání vody a Májová pouť se uskuteční na Baťově v přístavišti a v okolí Společenského domu. Program v přístavišti začne v 9 hodin, v parku před Společenským domem na Baťově v 10 hodin.

Májová slavnost

V parku u zámku Kinských ve Valašském Meziříčí je od 10 hodin připraven zajímavý program: vystoupení s frískými koňmi, ukázky 90 dravců a sov, gastro zóna i program pro děti. Od 14 hodin vystoupí Jakb Smolík s kapelou. 

Zahrada Věžky

(do 5. května) Tradiční jarní zahrádkářská a hobby prodejní výstava v parku v obci Věžky na Kroměřížsku, kde si návštěvníci denně od 9 do 16 hodin mohou nakoupit sazenice a potřeby pro své zahrádky nebo balkony. Připraveny jsou i stánky s občerstvením a doprovodný program.

Procházka (ilustrační foto)

Tipy na výlet

Tipy na procházky a výlety ve Zlínském kraji najdete na rozhl.as/TipyNaVyletZL.

Živá hudba v Luhačovicích

téměř každý večer od 19 hodin, Kulturní a kongresové centrum Elektra v Luhačovicích (Restaurace a diskotéka)

Možnost zatančit si a pobavit se nejen pro lázeňské hosty. 

Rudolf II. ožívá

do 23. června, zámek Holešov

Rudolf II. ožívá je unikátní multimediální expozice, která odhaluje různá tajemství panovníkova života a představuje celou řadu zajímavých exponátů. Výstavou provází samotný „digitálně oživený“ Rudolf II. Výstava pomocí hologramů seznámí také se symboly panovníkova majestátu, tedy korunami, kterými byl Rudolf II. korunován, a představí také nejvýznamnější předměty jeho sbírek.

Výstava 100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě

do 14. července, Uherské Hradiště

Čtěte také

Výstava ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti, která je věnována 100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě, nabídne řadu raritní techniky, kterou si bude možné osahat i vyzkoušet, prostřednictvím reportáží, záznamů her, koncertů a dalších pořadů zavede návštěvníky do rozmanité produkce Československého rozhlasu uplynulého století. Nabídne pohled také do současnosti Českého rozhlasu a přiblíží trendy a vyhlídky do budoucnosti. Vernisáž výstavy se koná 14. března v 17 hodin.

SEVA – český fenomén na zámku Holešov

do 1. září 2024, Holešov

Výstava na holešovském zámku hravou, zábavnou, ale i poučnou formou představuje známou českou stavebnici SEVA. Vystaveny jsou různé modely od těch nejdrobnějších až po velké sestavy, nechybí doprovodné texty a herna pro děti.

Někdo to rád sušené

do 22. září, Kroměříž

V Malé galerii je připravena výstava, která se věnuje sušení ovoce. Představí unikátní historické exponáty, zajímavé informace, které budou doplněny hravými interaktivitami, například modelem zmenšené tradiční sušárny ovoce. Je výsledkem dlouhodobého výzkumu historických sušáren ovoce autorů z Muzea regionu Valašsko. 

Spustit audio

Související