Tipy na příjemný víkend v kraji. Zajděte na vozataje v Tlumačově, heligonkáře v Uherském Brodě a dobré jídlo v Rožnově

Nabídka víkendových akcí ve Zlínském kraji.

Pátek, 31. července 2020

V pátek 31. července 2020 v 19.00 hod. ve Velkém sále Kongresového centra Zlín odehraje Filharmonie Bohuslava Martinů koncert, který se měl původně konat 2. dubna 2020. Vzhledem ke komplikacím při zajištění náhradního termínu došlo ke změně programu i obsazení. V podání předního českého pianisty Adama Skoumala uslyší posluchači Klavírní koncert č. 2 S. Rachmaninova. V druhé polovině večera zazní jedna z nejslavnějších světových symfonií – Dvořákova „Novosvětská“. Filharmonii Bohuslava Martinů bude řídit šéfdirigent Tomáš Brauner. Vzhledem k aktuálním opatřením Ministerstva zdravotnictví bude sál rozdělen do dvou sektorů, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Posluchači musí mít na koncertě roušky.

Zpěvák, textař a kytarista THOM ARTWAY vystoupí SOLO na nádvoří Nového kláštera v Napajedlích. Koncert začíná ve 20 hodin. V případě nepříznivého počasí se přesouvá do Klášterní kaple. Aktuální informace sledujte na www.kknapajedla.cz. 

Zájemci o poznávání zajímavých míst a příběhů v Kroměříži by si neměli nechat ujít prohlídky města s průvodci v historických kostýmech. S Příběhy zapomenutých míst se zábavnou a poutavou formou seznámíte v pátečních podvečerech. Vždy v 18 hodin se vychází od kašny na Velkém náměstí. Nejbližší prohlídka proběhne 17. července, další pak 31. července, 14. a 28. srpna.

V Tlumačově na Zlínsku pořádají na závodišti u Bahňák vozatajské závody koňských spřežení. Pořadatelem je místní Zemský hřebčinec, který Kompletní závody spřežení kategorie CAN2 pořádá od 31. července  do 2. srpna. Podrobnosti o této atraktivní podívané hledejte na http://www.hrebcinec-tlumacov.cz

Poslední červencovou noc letošního roku nemusíte chodit spát, pokud se vydáte na Noc her do Vsetína. Ve zdejším K-Klubu se začíná 31. července od 18 hodin.

Sobota, 1. srpna 2020

Setkání českých a slovenských heligonkářů pořádá Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě. Lidoví interpreti používající knoflíkovou tahací harmoniku – heligonku se sejdou v sobotu 1. srpna v 17 hodin ve Sloupovém sále muzea.

Konec první poloviny prázdnin můžete oslavit v Rožnově pod Radhoštěm na Garden Food Festivalu. Ten se uskuteční od 29. července do 2. srpna v Městském parku u hudebního altánu. Na své si přijdou příznivci vybraných delikates i tradiční české kuchyně. Na festivalu se předvedou někteří účastníci i porotci soutěže MasterChef

Neděle, 2. srpna 2020

Kašavské slavnosti, 1. srpen 2020 18:00 - 2. srpen 2020 19:00. V sobotu 1.8. se můžete těšit na Trnkovjanku, CM VS Kašava s primášem Petrem Králem, v neděli na pohodové odpoledne s bohatým programem pro děti a Stříbrňankou.

V neděli 2. srpna 2020 se uskuteční na Hoře sv. Klimenta v Chřibech (okres Uherské Hradiště) již tradiční oslava svátku sv. Gorazda, předního žáka a nástupce sv. Metoděje na arcibiskupském stolci. Program bude zahájen v 11 hodin slavnostní liturgií východního obřadu ve staromoravském a českém jazyce, kterou bude sloužit slavkovský děkan P. Milan Vavro. Ve 13 hodin bude následovat přednáška doc. ThDr. Václava Ventury, ThD. na téma “Ježíšova modlitba a duchovní odkaz starce Josefa z Athosu”.

 

autor: Český rozhlas Zlín