Senátor a podnikatel Ivo Valenta rezignoval na funkci člena zastupitelstva města Zlína

12. září 2019 17:39

Ivo Valenta (Rozhýbejme Zlín) se chce soustředit na práci v Senátu a krajském zastupitelstvu. V zastupitelstvu města jej nahradí Jiří Procházka (Trikolora).

Senátor a podnikatel Ivo Valenta na čtvrteřním zasedání zastupitelstva města Zlína rezignoval jako zastupitel. Zvolen byl za uskupení Rozhýbejme Zlín, které vytvořili Soukromníci, Svobodní a Nezávislí. Valenta se chce soustředit na práci v Senátu a krajském zastupitelstvu. V zastupitelstvu města jej nahradí Jiří Procházka (Trikolora).

"Důvěra, kterou jsem dostal v komunálních volbách od obyvatel města Zlína, mne velmi potěšila. Nečekal jsem, že mne preferenční hlasy vynesou až do městského zastupitelstva. Mou primární motivací bylo pomoci svými zkušenostmi kandidátům za Rozhýbejme Zlín a společně s nimi pomoci tomu, aby se v krajském městě žilo ještě lépe. V tuto chvíli jsem se však rozhodl, že se chci primárně soustředit na svou funkci senátora a krajského zastupitele," uvedl Valenta. Jako senátor a krajský zastupitel chce podle svých slov dál pomáhat Zlínu, kde trvale žije.

Rozhýbejme Zlín získalo v jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu města tři mandáty, skončilo v opozici. S Ivo Valentou byli do zastupitelstva z uskupení zvoleni lídr Ivo Mitáček, který dříve působil jako mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů, a bývalý profesionální hokejista Miroslav Okál. Valenta kandidoval na čtvrtém místě, získal 2000 preferenčních hlasů.

Spoluzakladatel loterijní společnosti Synot byl senátorem za Uherské Hradiště zvolen v roce 2014 jako nezávislý kandidát za Stranu soukromníků ČR. V roce 2016 byl zvolen do krajského zastupitelstva, kdy Soukromníci kandidovali se Svobodnými, jsou v opozici.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související