Ředitel Psychiatrické nemocnice v Kroměříži označil výpovědi 20 lékařů za hrubý nátlak, hledá náhradu

Psychiatrická nemocnice v Kroměříži na svém webu zveřejnila inzeráty na obsazení čtyř primářských pozic a jednoho lékařského místa s atestací.

Ředitel Psychiatrické nemocnice v Kroměříži Pavel Polák v prohlášení odmítl včerejší akci dvacítky lékařů a psychologů. Ti podali na protest proti řízení nemocnice hromadnou výpověď.

Polák jejich akci označil za hrubý nátlak, který vytváří paniku mezi zaměstnanci. Podle něj nemocnice potřebuje personální obměnu.

„Nemocnice potřebuje personální obměnu, nyní přichází řada mladých lékařů. Je dobře, že se někteří z nátlakové skupiny rozhodli odejít, vnímám to jako příležitost pro ozdravení nemocnice. Vypisujeme výběrové řízení s významnými pobídkami. Některé z nátlakové skupiny však adresně oslovím a požádám je o dospělý dialog,“ uvedl Polák.

Psychiatrická nemocnice v Kroměříži na svém webu zveřejnila inzeráty na obsazení čtyř primářských pozic a jednoho lékařského místa s atestací. Polák uvedl, že výběrové řízení na primáře je spojeno s mimořádným bonusem. Na webu nemocnice byly uvedeny bonusy až 1,6 milionu korun. 

Milionové náborové příspěvky pro nové primaře v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži už ale z webu zmizely. Místo nich se tam objevila formulace, podle které bude výše bonusů upřesněna po jednání s Ministerstvem zdravotnictví příští týden.

Tisková zpráva PNKM – reakce ředitele z 1. 6. 2023

Spustit audio

Související