Případ otravy řeky Bečvy začal projednávat soud, jednání je naplánováno na celý rok
Kauzu otravy řeky Bečvy, při které v září 2020 uhynulo na čtyřicet tun ryb, začal 30. ledna 2023 poprvé projednávat vsetínský soud. Obžalobě čelí společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a její ředitel.
Přehledný souhrn vývoje událostí a vyšetřování znečištění řeky Bečvy najdete na rozhl.as/Becva.
Případ otravy řeky Bečvy začal 30. ledna projednávat vsetínský soud. Státní zástupce podal žalobu na firmu a jednu fyzickou osobu, konkrétně na společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm a na jejího ředitele Oldřicha Havelku. Zástupci obžalované firmy vinu odmítají.
U soudu by měly postupně vypovídat desítky svědků, jednání je proto naplánováno na 39 dnů až do konce letošního roku. Spis má 4600 stran, obžaloba 100 stran. Voláno bude zatím 52 svědků a 8 znalců. Obhajoba navrhuje také další svědky, mezi nimi politiky.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Expert: Arménské volby rozhodla geopolitika, deziluze z Ruska a chybějící alternativa k Pašinjanovi
-
Vláda se stále nedohodla s Pavlem na tom, kdo pojede na summit NATO. Povede ale delegaci do OSN
-
Po zaniklých obcích v pohraničí pátrají archeologové. Dům své rodiny díky nim našla i Helena Baránková
-
Vary odhalily první zahraniční hosty. Na festivalu ocení režiséry a herce Gyllenhaalovou a Eisenberga