Před 80 lety se začal hrát na Vsetíně hokej. Chloubu Valašska si připomene muzeum

2. září 2019 12:49

Muzeum regionu Valašsko připravuje výstavu o historii hokeje ve Vsetíně.

Hokejový klub ve Vsetíně si letos připomíná 80 let od svého založení, vznikl v říjnu 1939. Výstava začne na vsetínském zámku 14. září, nabídne exkluzivní exponáty, zajímavé atrakce i doprovodné akce pro děti i dospělé, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí muzea Jiří Koňařík.

Výstava nese název 80 let vsetínského hokeje a mapuje historii klubu od jeho založení až po současnost.

"Nápad na její uspořádání vznikl už před dvěma lety. Tehdy jsme v Mramorovém sále děkovali partnerům našeho klubu za uplynulou sezonu. Interiér zámku se nám moc líbil, stejně jako stávající výstavy a expozice. Kontaktoval jsem kurátora Pavla Mašláně z Muzea regionu Valašsko, jemuž se nápad také líbil, a ihned jsme se pustili do práce," uvedl předseda klubu VHK ROBE Vsetín Libor Forch.

Organizátorům se podařilo získat od sběratelů a fanoušků řadu exponátů. "Návštěvníci si budou moci prohlédnout spoustu unikátních dobových fotografií, porovnat rozdíl mezi starou a současnou výstrojí hokejistů nebo zavzpomínat na slavnou extraligovou éru. Nebude to ale jen výstava artefaktů doby. Připravujeme také různé interaktivity i doprovodné akce," uvedl Mašláň.

Na výstavu se chystá i trenér vsetínského klubu a jeho legenda Jiří Dopita, na zahájení 14. září však kvůli zápasu v Havířově nebude.

"Osmdesát let je úctyhodná doba a jen dokládá, jak velkou má hokej ve Vsetíně tradici. Jako hráč jsem na Valašsku zažil krásné roky kariéry a angažmá si užívám i teď jako trenér. Máme své ambice a věřím, že budeme i nadále úspěšní a i v narozeninové sezoně budeme fanouškům přinášet radost," uvedl Dopita. Výstava potrvá do 24. listopadu.

zdroj: ČTK

Související