Pondělní Noční linka: Jak jsem stál/a poprvé na lyžích aneb zimní sporty

2. leden 2023

Sněženky a machři v Noční lince!

Dokážete si vybavit, jak vypadaly vaše první lyže? Od koho jste je dostali? Nebo jste si je vyrobili sami? Kdy, kde a jak jste začali s lyžováním? Jezdili jste na nich odmalička nebo jste na nich stáli až v dospělosti? A jaké byly první největší skoky a pády? Skončili jste někdy v rybníku nebo i jinde? Pamatujete na školní lyžařské výcviky? Jak probíhaly? Jaké jiné zimní sporty máte rádi? Vyráběli jste si vlastní sáně? Sledujete rádi televizní přenosy různých zimních her?

Zimní radovánky ve sněhobílé nadílce patří často k těm nejlepším, co si pamatujeme z dětství, tak si na to pojďme společně zavzpomínat. 

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.