Policie: Telefonická vyhrůžka o útoku na nemocnici v Uherském Hradišti nebyla potvrzena

14. prosinec 2019 11:17
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nemocnice v Uherském Hradišti

Muž ve čtvrtek odpoledne zavolal na ministerstvo zdravotnictví, že by se v nemocnici v Uherském Hradišti mohlo stát to, co v nemocnici v Ostravě. Podezřelý byl propuštěn.

Policie propustila v pátek večer na svobodu osmapadesátiletého muže, kterého od čtvrtka podezírala z telefonického vyhrožování ozbrojeným útokem na nemocnici v Uherském Hradišti. „Na základě vyšetřování se podezření nepotvrdilo. Policisté však událost nadále prověřují,“ řekl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. Podrobnější informace neuvedl.

Během celého dne prováděli policisté úkony trestního řízení. Byl proveden i výslech oznamovatele z ministerstva zdravotnictví. Jeho výslechem nebyl potvrzen původní charakter oznámení.
Vladislav Malcharczik, mluvčí krajské policie

O případu informovali zástupci policie v pátek dopoledne. Uvedli, že muž ve čtvrtek odpoledne zavolal na ministerstvo zdravotnictví, že by se v nemocnici v Uherském Hradišti mohlo stát to, co ve Fakultní nemocnici v Ostravě, kde v úterý ráno dvaačtyřicetiletý muž zastřelil šest lidí, další člověk podlehl vážným zraněním ve čtvrtek. Vrah asi tři hodiny po útoku v Děhylově na Opavsku spáchal sebevraždu.

Policie muže po telefonátu zadržela a avizovala, že ho obviní z šíření poplašné zprávy s trestní sazbou od roku do pěti let vězení. Odpoledne se však situace změnila.

„Během celého dne prováděli policisté úkony trestního řízení. Byl proveden i výslech oznamovatele z ministerstva zdravotnictví. Jeho výslechem nebyl potvrzen původní charakter oznámení. Ani dalším prověřováním nebyly zjištěny skutečnosti důležité k zahájení trestního stíhání zadrženého muže a tento byl ve večerních hodinách propuštěn,“ uvedl pro Český rozhlas Zlín Vladislav Malcharczik.

Čtěte také

Oznámení o možném útoku na Uherskohradišťskou nemocnici přijali policisté ve čtvrtek krátce po 15:00. Do nemocnice vzápětí vyjelo několik policejních hlídek. Po dohodě s vedením nemocnice policisté podle náměstka ředitele pro vnější službu krajské zlínské policie Bohdana Varyše rozhodli o uzamčení všech vchodů s výjimkou hlavního.

„Byl stanoven bezpečnostní perimetr a hlídky, které byly na místě, tak zajišťovaly místo tak, aby do nemocnice nemohl nikdo vstoupit jiným způsobem než hlavním vchodem. V 15:55 byly zahájeny plošné kontroly všech lidí, kteří byli v nemocnici a nebyli na lůžkových částech. Plus začalo vykazování osob, které tam byly na návštěvě,“ uvedl Varyš.

Policie muže z Uherskohradišťska zadržela dvě hodiny po telefonátu v bytě ve Zlíně, v dechu měl 1,96 promile alkoholu. Policisté zjistili, že muž legálně nevlastní žádnou zbraň a má v rejstříku trestů devět záznamů násilného i majetkového charakteru. Noc strávil v policejní cele, ráno ho policie převezla k uherskohradišťským kriminalistům, kteří se případem dále zabývají.

autor: Tomáš Patrick Hyánek | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související