Osudový dar: Aniččino uzdravení díky kostní dřeni od sourozence
Vstupte s námi do příběhu odvahy a lásky manželů Magdy a Michala Máčalových ze Zlínska, kteří společně vychovávají tři krásné děti. Mají za sebou nesnadné období, kdy jejich dcera Anička bojovala s těžkou nemocí.
Dnes desetiletá Anička ve svých 4 letech onemocněla a celé rodině, tedy především rodičům Magdě a Michalovi a dvěma sourozencům, tehdy začalo velmi těžké období. Nadějí pro Aničku bylo najít dárce kostní dřeně. Tím se nakonec stala její sestra, a dala tak sestřičce jeden z nejcennějších darů. Aniččin příběh má tak dobrý konec v podobě uzdravení.
Manželé Máčalovi se přišli o svůj příběh podělit s posluchači Českého rozhlasu. Jejich vyprávění nám ukáže, jak v sobě najít nečekanou sílu a poprat se s vážnou nemocí.
Jaký vzácný dar jim nemoc jejich dcery přinesla? Jak se z boje s nemocí zrodila touha pomáhat druhým? A jakým způsobem nyní aktivně hledají dárce kostní dřeně pro další malé hrdiny? Poslechněte si rozhovor s Magdou a Michalem Máčalovými, který moderuje Jarka Barboříková.
Související
-
Vstoupit do registru dárců kostní dřeně je jednoduché. Na svého „dvojníka“ čeká i sedmiletý Matěj
K rozhovoru o dárcovství kostní dřeně přišli do studia Českého rozhlasu Zlín dva hosté: paní Zdenka Wasserbauerová a Michal Křižka, tatínek nemocného sedmiletého Matěje.
-
To, co dělám, je hlavně o naději, říká Zdenka Wasserbauerová, která ji i dnes těžce nemocným dává
Životním posláním Zdenky Wasserbauerové z Otrokovic se stal nábor dobrovolníků do registru dárců kostní dřeně. Za 27 let jich tam přivedla více než 30 tisíc.
-
Po šesti měsících opustil zlínskou nemocnici „bojovník“ Davídek, který po porodu vážil jen 630 gramů
Rekordní dobu šesti měsíců strávil malý Davídek na porodnickém oddělení krajské nemocnice ve Zlíně. Lékaři Perinatologického centra ho zachránili po předčasném porodu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka