Oltář v poutním kostele ve Štípě získá původní barevnost. Poslechněte si více o práci restaurátorů
Boční oltář kostela Narození Panny Marie ve Štípě u Zlína opravují restaurátoři. Je to další etapa rozsáhlé obnovy vyhledávaného poutního místa.
Po dokončení oprav uvidí návštěvníci zcela jinou barevnost barokních částí této památky. Farář František Sedláček uvedl, že obnova oltáře bude stát asi čtyři miliony korun. A platí ji především Ministerstvo kultury. Přispěl také zlínský magistrát a kraj.
Poutní kostel ve Štípě patří mezi nejkrásnější a největší chrámy v kraji. Na hlavním oltáři je vystavena uctívaná socha Panny Marie Štípské, která je řazena mezi tři nejstarší mariánské sochy na Moravě.
Od roku 2011 je chrám součástí Evropské poutní stezky, která vede až do Sant Diaga de Compostela.
Kostel se jmenuje podle nálezce sošky Panny Marie, která je v kostele umístěna. Nalezl ji okolo roku 1026 muž s příjmením Štípský, který pojmenoval sošku Panna Marie Štípská.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Těžký direkt pro Karvinou. Slezský klub je vyloučen z ligy, primátor Wolf má zákaz ve fotbale na 12 let
-
Šídlo: Už nebudeme mít nejlepší veřejnoprávní média v bývalém východním bloku. Stávka nic nezmění
-
Lidé bez domova jsou pro nás často neviditelní. Umírají o 16 let dříve než většina populace, říká Bírová
-
Přednost měl mít pravděpodobně katamarán, soudí kapitán. V Chorvatsku zemřeli kvůli srážce lodí 4 Češi