Oceloví obři ve zlínském obchodním centru vybízejí k tomu, abyste se s nimi vyfotili

Nákupní centrum Zlaté jablko ve Zlíně hostí výstavu obřích ocelových soch. Lidé ji mohou vidět do 28. července.

Ve zlínském obchodním centru Zlaté jablko jsou k vidění unikátní obří sochy z recyklované oceli. Ty zobrazují postavy filmových hrdinů, autobotů nebo rodiny Simpsonových. Největší z nich měří přes tři metry a váží 700 kilogramů.

Jednotlivé sochy jsou dílem různých autorů z celého světa. Jak uvedla mluvčí centra Kateřina Martykánová, vzhledem k jejich váze a rozměrech bylo poměrně komplikované je do obchodního centra vůbec dostat.

Přes 20 ručně zhotovených soch si mohou lidé zdarma prohlédnout ve všech patrech nákupního centra do 28. července. Focení je povoleno a se svými fotografiemi se návštěvníci mohou zúčastnit i soutěže.

autoři: Tereza Cedidlová , Růžena Vorlová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.