Nová počítačová hra Zlín City vás vezme do 30. a 40. let minulého století. Stanete se architektem moderního Zlína

Hostem Českého rozhlasu Zlín byl digitální designer Pavel Novák, který už rok pracuje na originální počítačové hře s názvem Zlín City.

Parta nadšenců ze Zlína, v jejichž týmu je i historik, připravuje jedinečnou odpočinkovou počítačovou hru Zlín City: Arch Moderna. Je postavená na ručně tvořených miniaturách a bude nejen zábavná, ale i výchovně vzdělávací. Odehrávat se bude ve 30. a 40. letech 20. století a je inspirovaná skutečnými historickými událostmi a funkcionalistickou architekturou Zlína. Hráči si v ní v roli architektů užijí nejen jedinečnou zlínskou architekturu, ale hra bude ústy zlínských herců také vyprávět příběhy.

Hru s podtitulem „Staň se architektem, postav moderní město podle funkcionalistických principů“ přišel do studia Českého rozhlasu Zlín představit jeden z jejích tvůrců, digitální designer Pavel Novák.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.