Nekrmte nutrie. Jsou přemnožené a přenáší nemoci. S touto výzvou přišlo město Uherské Hradiště

24. listopad 2022 12:59

Přemnožené nutrie trápí Uherské Hradiště. Město proto vyzvalo obyvatele, aby je nekrmili. Lidem hrozí zdravotní problémy, hlodavci by navíc mohli narušit hráze řeky Moravy.

Nutrie říční jsou invazivním druhem původem z Jižní Ameriky. U nás nemají žádné přirozené nepřátele a v řece Moravě nedaleko centra Uherského Hradiště se přemnožily. V současné době je jich několik desítek, a pokud by jejich počet nadále narůstal, mohlo by to přinést celou řadu problémů, například i vodohospodářům.

Město proto vyzvalo obyvatele, aby nutrie nekrmili a rozhodně se jich nedotýkali. Jak upozornila ředitelka Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Eva Sedláčková, nutrie můžou přenášet infekční nemoci, jako jsou leptospiróza, tularemie nebo salmonelóza.

Pokud by se nutrie dál nekontrolovaně množily, plánuje město jejich regulaci.

Spustit audio
    • SportPromo_Kam na výlet ve Zlínském kraji_léto_2100x700.jpg
      Kam na výlet
    • SportPromo_Na pohovce Jožky Kubáníka_Zlín_2100x700.jpg
      Na pohovce Jožky Kubáníka
    • Záhady a tajemství Zlínského kraje, pořad Zlín, SportPromo, zahady-tajemstvi_2100x700.jpg
      Záhady Zlínského kraje
    • Rodáci známí neznámí, pořad Zlín, SportPromo, rodaci_2100x700.jpg
      Rodáci známí neznámí

    Mohlo by vás zajímat