Nejlepší řidič záchranky je ze Zlínského kraje. Jmenuje se Jan Kojecký a se sanitkou jezdí na Uherskohradišťsku

Řidič zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jan Kojecký zvítězil na druhém ročníku MČR řidičů zdravotnické záchranné služby. Se svým kolegou Robertem Kotibou vybojovali i stříbro v soutěži týmů.

16. září 2023 se v Otrokovicích konal druhý ročník MČR řidičů zdravotnické záchranné služby. Zastoupeny byly všechny zdravotnické záchranné služby České republiky, kdy každá z celkových 14 vyslala po dvou svých řidičích. ZZS Zlínského kraje reprezentovali Jan Kojecký z oblasti Uherské Hradiště a Robert Kotiba z oblasti Kroměříž.

A právě tato dvojice získala druhé místo v soutěži týmů. "Domů" putovalo i zlato – celkovým vítězem se totiž stal Jan Kojecký, který je řidičem sanitky už 8 let.

Jak taková soutěž probíhá a jaké má disciplíny? Je potřeba se na ni připravovat? Jezdí se s běžnými sanitkami? I to se dozvíte v záznamu rozhovoru s Janem Kojeckým.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.