Nedělní Noční linka: Kdo vás nejvíc inspiruje a proč je pro vás inspirativní?

4. červen 2023

Pokud máme inspiraci, jsme šťastnější, produktivnější, máme pocit, že náš život má smysl a účel. Odkud se inspirace bere? A jak jí v životě udělat více prostoru? 

Podíváme‑li se do Oxfordského slovníku naučného, najdeme tam, že význam slova „inspirovat“ zní prostě „nadechnout“. Kdo pro vás byl v životě inspirací a proč? Kdo váš život ovlivnit ze všech nejvíce? Byl to někdo z rodiny? Nebo nějaký kantor ze školy, který dal vašemu životu směr? 

Inspiruje vás dodnes život nějaké známé osobnosti, se kterou jste se třeba nikdy nesetkali? Pokud se věnujete nějakému umění, kde berete inspiraci pro svá díla? 

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...