Na zlínském tržišti Pod kaštany šlo k zemi několik stromů

27. únor 2020 16:45
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kácení stromů u zlínského tržiště Pod kaštany

Technické služby ve Zlíně ve čtvrtek pokácely několik stromů na tržišti v centru. Akce podle odboru zeleně souvisí s připravovanou rekonstrukcí tržiště.

Zvýšení bezpečnosti chodců a posádek projíždějících automobilů v blízkosti Tržiště pod kaštany. To je důvod, proč nechalo město zredukovat stromořadí, které prostor mezi tržištěm a silnicí I/49 protíná.

„Město bylo nuceno přistoupit ke kácení lip zejména z důvodu jejich výrazně snížené vitality a prosychání korun. U těchto odhadem šedesátiletých stromů docházelo k častému lámání větví, které padaly na frekventovanou plochu a stávaly se nebezpečnými,“ vysvětlil vedoucí Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína Ivo Divoký.

Kácení se v těchto dnech týká 5 kusů lip, které ale budou v blízké budoucnosti, v rámci připravované rekonstrukce Tržiště pod kaštany, nahrazeny novou výsadbou.

„V rámci projektu rekonstrukce tržiště se počítá s obnovou stromořadí, konkrétně bude vysazeno 16 kusů lip velkolistých. Vysázené lípy budou mít obvod kmene 25–30 cm, což je dvojnásobný obvod oproti běžným výsadbám,“ doplnil Ivo Divoký.

Spustit audio

Související