Moravské děti: „Tři oříšky pro život“, podle tohoto programu se vzdělávají děti v ZŠ Leskovec

Písničky zní od pondělí do pátku krátce před sedmou nebo potom v odpolední repríze pár minut před 14 hodinou.

Základní škola v Leskovci na Valašsku je vesnickou málotřídkou. Vzdělává žáky prvních až pátých tříd. A právě tam se na své pouti Zlínským krajem vydala redaktorka Andrea Kratinová natočit další pokračování pořadu Moravské děti Českého rozhlasu Zlín. Žáci a učitelé školy v čele s jejím ředitelem Pavlem Mičunkem ji přivítali v tělocvičně i s řadou hudebních nástrojů. Komunikovat, myslet a chovat se ekologicky a rozvíjet estetické cítění. To jsou podle ředitele základní školy v Leskovci Pavla Mičunka hlavní pilíře vzdělávacího programu. Nazval je „Tři oříšky pro život" a vůbec ne náhodou. Obec samotná má totiž ve znaku právě lískové oříšky.

Moravské děti Českého rozhlasu Zlín je projekt, kdy redaktoři jezdí do základních a středních škol kraje a natáčejí s dětmi písničky, rozhovory a přání. Školy se mohou hlásit na zlin@rozhlas.cz nebo přímo do redakce na adresu Český rozhlas Zlín, Osvoboditelů 187, Zlín, 760 01.

autor: Andrea Kratinová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.