Letní měsíce prověří nervy řidičů. Začnou opravy silnic hned na několika místech Zlínského kraje

Oprava silnice (ilustrační foto)

Silničáři připravují opravu silnice ve Vizovicích. Kvůli hrozbě sesuvu se bude pracovat i u Valašských Klobouk, a opravu čeká i silnice v Hřivínově Újezdu.

Dopravní komplikace čekají Vizovice na Zlínsku. Ředitelství silnice a dálnic začne opravovat v polovině července kilometrový průtah. Úplná uzavírka nutná nebude. Kyvadlovou dopravu usměrní semafory, ve špičkách pak některý ze silničářů. Práce potrvají asi měsíc a přijdou na víc než jedenáct milionů korun, připomíná šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.

„Bude to náročné, protože to bude ve městě. Komplikované to je ještě tím, že začínáme hned po festivalu Masters of Rock a máme na to měsíc. Budeme vyměňovat dvě vrstvy živičného povrchu,“ popsal Chudárek. Opravovat se bude silnice I/49 od vjezdu do města ve směru od Zlína až po křižovatku u kostela svatého Vavřince a silnice I/69 mezi zmíněnou křižovatkou a odbočkou k hasičské zbrojnici. Motoristé musejí podle Chudárka po dobu rekonstrukce počítat s kyvadlovou dopravou řízenou semafory. Není vyloučeno, že ve špičkách bude provoz řízen i ručně.

Doprava na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy bude přes léto omezená. Silničáři opraví ulici Okružní

Oprava silnice (ilustrační foto)

Práce silničářů budou probíhat za nepřerušeného silničního provozu. Doprava bude přechodným dopravním značením usměrněna vždy do jednoho jízdního pruhu.

Stavbaři opraví také silnici mezi Mirošovem, místní částí Valašských Klobouk, a Vlachovou Lhotou na Zlínsku. Cesta je ohrožená sesuvem. U silnice proto dělníci vybudují pilotovou stěnu. Práce začínají dnes a potrvají tři měsíce. Opravy přijdou na více než šest milionů korun, připomíná šéf krajských silničářů Bronislav Malý. „Tato stavba bude muset být provedena za úplné uzavírky. Objízdná trasa je stanovená z Valašských Klobouk ve směru na Lipinu, Vlachovice a zpět do Vlachovy Lhoty,“ uvedl Malý s tím, že počítá, že opravovaný úsek bude uzavřen do konce září.

Stavbaři opraví také za 4,3 milionu korun silnici druhé třídy v Hřivínově Újezdu na Zlínsku. Rekonstrukce průtahu obcí v délce 380 metrů začne ještě v červenci, potrvá do září. Práce si vyžádají částečnou uzavírku. Motoristé úsekem projedou kyvadlově, provoz budou řídit semafory.