Kniha Otrokovice objektivem času nabízí na fotografiích porovnání minulosti tohoto města s dneškem
Hostem Českého rozhlasu Zlín byl otrokovických kronikář Petr Klokočka, spoluautor knihy Otrokovice objektivem času.
Kniha Otrokovice objektivem času vyšla poprvé v roce 2009, v roce 2017 se dočkala svého druhého vydání a letos (2024) vydalo město Otrokovice knihu do třetice v upravené aktualizované verzi. To svědčí o tom, že se publikace opravdu povedla.
Spoluautorem této knihy je Petr Klokočka, který o jejím zrodu říká: "Tato knížka vznikla především z okouzlení starými fotografiemi. A pak to byla snaha seznámit otrokovickou veřejnost a otrokovické občany se starší historií obce, protože Otrokovice prošly neuvěřitelnou proměnou ve 30. letech 20. století, kdy se vlastně z dědiny, která měla tehdy 2000 obyvatel, stalo město."
Odkud jsou fotografie v této knize a jak vznikala? Jsou všechna tři vydání stejná nebo se liší? Proč jsou v knize jen takzvané „staré Otrokovice“ a ne Baťov? A co obnáší práce kronikáře města? I to se dozvíte v rozhovoru s Petrem Klokočkou.
Související
-
OTROKOVICE - příběhy, životy a osudy významných osobností
Otrokovice jsou druhé největší město v okrese Zlín. Leží 10 km jihozápadně od Zlína na soutoku Moravy a Dřevnice.
-
Baťův kanál na řece Moravě slouží k dopravě už od roku 1938, dnes je to oblíbený cíl turistů
16. října 1934 začala stavba Baťova kanálu na řece Moravě. Dnes je to především cíl turistů, v době svého vzniku ale sloužil k dopravě lignitu do otrokovické elektrárny.
-
Odkud se vzaly zajímavé názvy obcí Zlínského kraje?
Místopisný seriál o zajímavých názvech měst a obcí Zlínského kraje.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.