Jednotka intenzivní péče v Uherském Hradišti se otevírá. Testy zaměstnanců dopadly dobře

29. červenec 2020 15:18

Nemocnice musela jednotku v půlce července zavřít kvůli výskytu koronaviru. Výsledky opakovaných testů prováděných v tomto týdnu dopadly tak, že všichni zdravotníci se mohou vrátit na pracoviště.

Kontrolní testy na koronavirus dopadly v Uherskohradišťské nemocnici dobře, od čtvrtka se může opět otevřít multioborová pooperační jednotka intenzivní péče.

Nemocnice musela jednotku v půlce července zavřít kvůli výskytu koronaviru. Výsledky opakovaných testů prováděných v tomto týdnu dopadly tak, že všichni zdravotníci se mohou vrátit na pracoviště a věnovat se péči o pacienty, uvedl v tiskové zprávě mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant.

Čtěte také

Ve čtvrtek bude na pooperační JIP v provozu sedm lůžek, kapacita se postupně zvýší na původních 12 lůžek. V době, kdy bylo pracoviště uzavřeno, zajišťovaly pooperační intenzivní péči o pacienty z Uherskohradišťska nemocnice ve Zlíně a Kroměříži.

"Když jsme před dvěma týdny zjistili, že pozitivní testy má deset našich zaměstnanců a jeden pacient, měli jsme obavy, aby se koronavirus nerozšířil i na další oddělení, a neochromil tak provoz nemocnice. Rychle jsme zavedli nezbytná opatření a trasovali jsme a testovali další případné kontakty," uvedl ředitel nemocnice Petr Sládek.

Otestováno bylo 212 zaměstnanců nemocnice z celkových více než 1500, u všech byly nyní provedeny i kontrolní testy. "Testy dopadají dobře a téměř všechny zdravotníky můžeme bez obav a po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí pustit do provozu," uvedl Sládek.

Onemocnění covid-19 se v Uherskohradišťské nemocnici prokázalo v polovině července, její vedení okamžitě uzavřelo pooperační JIP a do karantény poslalo preventivně všech 30 zaměstnanců tohoto pracoviště. Zastavilo také příjem na interní JIP, kam směřovaly některé kontakty, příjem na tuto jednotku byl obnoven již v pondělí.

Na multioborové JIP v Uherském Hradišti jsou hospitalizováni pacienti po chirurgických operacích, operační program ale nebylo nutné zastavit. Pacienti, u nichž se předpokládalo, že budou po operaci potřebovat intenzivní péči, byli po dobu výpadku směřováni do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně nebo do Kroměřížské nemocnice. Další oddělení nemocnice byla po celou dobu v provozu bez omezení.

 

autor: Český rozhlas Zlín
Spustit audio

Související