Domácí karanténu nejlépe přečkáte pravidelným režimem i pohybem, říká psycholožka

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Seniorka s telefonem (ilustrační foto)

Psycholožka Alena Kutnarová z uherskohradišťské Fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně radila, jak v klidu přečkat karanténu.

Kvůli zabránění šíření koronaviru a vládním nařízením zůstává doma stále více lidí. Nucený domácí pobyt ale také doléhá na mnoho seniorů, kteří jsou nejvíce ohroženou skupinou.

Jak se v dobrém psychickém zdraví přes toto období překlenout, o tom ve vysílání Českého rozhlasu Zlín hovořila psycholožka Alena Kutnarová z uherskohradišťské Fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Nejdůležitější je podle ní najít si pravidelný režim. „Plánovat si, co udělám další den,“ uvedla příklad. Zdůraznila, že důležité je udržovat se v klidu, zároveň i zařadit do denního programu jakýkoli pravidelný pohyb. „Vzpomenout si třeba také, že starší lidé přečkali mnohá těžká období,“ uvedla příklad pro povzbuzení.

Lidé v karanténě, kteří jsou například sami, by měli zároveň udržovat kontakty. „Klidně telefonicky,“ uvedla Kutnarová. Pomoci se zabavit mohou seniorům například také hlídání vnoučat nebo krátké procházky se psem s dodržením pravidel udržovat vzdálenost alespoň dva metry od dalších osob a chránit se rouškou.

Rady, jak přečkat karanténu, si můžete poslechnout v záznamu.

Spustit audio

Související