Cyklisté zapojení do projektu Vrchařská koruna Valašska ve Vsetíně hromadně darovali krev

Vsetínská nemocnice je v září 2023 součástí akce Daruj krev s Českým rozhlasem Zlín. A právě sem přišli hromadně darovat krev cyklisté zapojení do projektu Vrchařská koruna Valašska.

Vrchařská koruna Valašska je cykloturistický projekt, do kterého se může bezplatně zapojit kdokoli. Držitelem VKV se stává každý, kdo v určeném období zdolá na jízdním kole 20 předepsaných vrcholů.

Cyklisté, zapojení do tohoto projektu, se ale nevěnují jen sportu. Pořádají společné společenské i charitativní nebo jinak prospěšné akce. Jednou z nich je například i pravidelné hromadné darování krve. Letos přišli na odběrové místo ve Vsetínské nemocnici, někteří už podesáté, jiní poprvé.

A protože Vsetínská nemocnice se v září zapojila do projektu Daruj krev s Českým rozhlasem, byla u jejich odběru i redaktorka Gabriela Hykl.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.