Čtvrteční Noční linka: Naše životní lekce

5. květen 2022

Když se nám daří, je to dočasné. A když se nám nedaří, je to také dočasné. Takže pokud jsme zrovna na výsluní, užívejme si to a buďme za to vděční. A pokud jsme na kolenou, vězme, že to zvládneme!

Jaký je váš život, když se za ním otočíte? Je plný nečekaných obratů a zvratů nebo je klidný bez vzletů a pádů? Co pro vás bylo největší životní lekcí? A kdo vám ji dal? Jak to ovlivnilo váš život? Jaká zkušenost pro vás byla k nezaplacení, a tak na ni nikdy nezapomenete? Z jakých chyb jste se poučili a v čem jste naopak nepoučitelní? Jste například příliš důvěřiví?  

Vaše příspěvky můžete psát na rohlas.cz/linka, na e-mail nocnilinka@rozhlas.cz nebo v době vysílání volejte na číslo 731 800 900.

Těší se na vás moderátorka Českého rozhlasu Zlín Jarka Barboříková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.