Český fotbal má v Portugalsku dobrý zvuk, všímá si brankář Trmal. Sám ale touží po změně

8. červen 2022

Českou fotbalovou reprezentaci ve čtvrtek čeká další zápas Ligy národů, tentokrát v Portugalsku. Tamní fotbal výborně zná brankář Matouš Trmal, který před dvěma roky zamířil ze Slovácka právě do této země.

Po výhře nad Švýcary a remíze se Španěly čeká ve čtvrtek české fotbalisty v Lize národů první zápas na hřišti soupeře, nastoupí v portugalském Lisabonu. Jeden ze dvou českých hráčů působících právě v portugalské lize je brankář Matouš Trmal chytající za Vitórii Guimaraes.

Podle bývalého gólmana Slovácka má v současnosti český fotbal v Portugalsku dobré jméno, a to nejen díky loňskému postupu do čtvrtfinále evropského šampionátu.

Matouš Trmal v rozhovoru s reportérem Českého rozhlasu Zlín zároveň přiznal, že je dost možné, že on sám z Portugalska brzy odejde. Do Guimaraese přišel z pozice jasné jedničky Slovácka, za dvě sezony ale odchytal pouze dvanáct soutěžních utkání. Proto vnímá, že ve třiadvaceti letech musí kariéru nasměrovat jinam.

Brankář Slovácka Matouš Trmal chytil penaltu
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.