České dráhy změní nebo omezí ve Zlínském kraji některé spoje

23. březen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nová vlaková souprava Regio-Shark

České dráhy omezí od úterý na žádost hejtmanství počet vlaků vypravovaných na tratích ve Zlínském kraji, a to až do odvolání. Změna se týká desítek spojů.

České dráhy od zítřka omezí, nebo zruší ve Zlínském kraji některé své vlakové spoje. Změny souvisí podle mluvčí Českých drah Vandy Rajnochové s výrazně nižším počtem cestujících v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem.

Čtěte také

S rušením části spojů musejí cestující počítat zejména na tratích mezi stanicemi Otrokovice, Zlín střed, Vizovice a Kroměříž, Hulín, Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm.

„V některých případech dojde k časovým posunům, nebo bude v souvislosti se změnou oběhu vozidel nutné přestoupit v části trasy do jiné soupravy. Omezení nebo zrušené spojů platí až do odvolání a může dojít k jeho úpravě podle vývoje situace. Podrobnosti a aktuální informace najdou cestující na našem webu,“ uvedla pro Český rozhlas Zlín Vanda Rajnochová.

Čtěte také

Už od pátku jezdí v omezeném režimu Valašský expres, který ČD také vypravují. Lidé v něm mohou cestovat pouze z Horní Lidče na Vsetínsku do Olomouce a zpět. Nejezdí tedy v úseku Praha - Olomouc a zpět, jak tomu bylo dříve.

Spustit audio

Související