Archeologické léto láká k přímé účasti na vykopávkách, ve Zlínském kraji ve čtyřech lokalitách

26. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Archeologické léto 2021 v Polešovicích, archeolog Marek Lečbych

Viděli jste někdy archeology v akci? Podívat se na ně můžete v rámci Archeologického léta mimo jiné i v Polešovicích na Uherskohradišťsku.

V Polešovicích na Uherskohradišťsku můžou zájemci vidět záchranný archeologický průzkum zblízka. Místa, kudy povede dálnice D55, můžete navštívit v rámci prohlídek Archeologického léta.

Archeologické léto probíhá po celé republice od konce června do začátku září 2021. Ve Zlínském kraji to je v lokalitách Hradisko Klášťov, Hostýn, Sady a Polešovice. Prohlídky je nutné si předem rezervovat na webu Archeologického ústavu

Archeologické léto 2021 v Polešovicích, výzkum před stavbou dálnice D55

Malou ukázku toho, co uvidíte například v Polešovicích, si poslechněte v reportáži redaktorky Petry Kopáskové.

Archeologické léto 2021 v Polešovicích, návštěvníci a archeolog Miroslav Popelka
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.