Antigenní testování veřejnosti ve Zlínském kraji

20. únor 2021 10:11
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Odběrové místo, testy na Covid-19, Žluté lázně

Antigenní testování na covid-19 je hrazené ze zdravotního pojištění a veřejnosti je nabízeno už od 16. prosince.  Objednává se většinou prostřednictvím rezervačního systému nebo telefonicky.

Každé odběrové místo má vlastní rezervační systém a jinou provozní dobu.

Odběry hradí zdravotní pojišťovna a výsledek testu se zájemce dozví během několika minut. Antigenní testování se provádí stejně jako PCR vyšetření výtěrem z nosohltanu. Stanovení výsledku je obvykle do 15 minut.

Veškeré informace k rezervačnímu systému zájemci najdou na webových stránkách jednotlivých odběrových míst. Antigenní testy zdarma pro veřejnost nabízí nejen krajské nemocnice, ale taky soukromé laboratoře nebo města a obce. Frekvence odběrů je většinou po pěti minutách.

Testovaná osoba může antigenní test podstoupit nejvýše jedenkrát za 3 dny.

Odběrová místa ve Zlínském kraji

!!! AKTUÁLNĚ (5. března 2021): Nemocnice ve Zlínském kraji nemají téměř žádné volné termíny k antigennímu testování veřejnosti. Krajský úřad plánuje v druhé polovině března otevřít další odběrová místa.

Kliknutím na název odběrového místa se dostanete na stránky s podrobnými informacemi.

Krajská nemocnice T. Bati – odběrový stan u sídla Záchranné služby v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati
Zlínská nemocnice od pondělí 8. března prodlouží provozní dobu v odběrovém stanu. Antigenní testy se dosud dělaly v pondělí a pátek od 7 do 19 hodin a od úterý do čtvrtku od 7 do 15 hodin, od pondělí dvanáctihodinovou provozní dobu nemocnice rozšíří na všechny pracovní dny a přidají i termíny na víkendy a to od 8 do 15 hodin. 

Kroměřížská nemocnice 

Vsetínská nemocnice 

Uherskohradišťská nemocnice  - odběrové místo pro antigenní testování veřejnosti naleznete v areálu UHN, budova č. 24, v areálu cesta značena „Odběrové místo COVID-19“ a následně z rozcestníku „Antigenní testování veřejnosti“

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí 
Městská poliklinika Otrokovice 
IFCOR Uherské Hradiště
Vaše laboratoře s.r.o. Zlín

Antigenní testování pro veřejnost poskytují i některá města a obce. Jde o:
- Napajedla
Brumov-Bylnice
 
- Slavičín (i PCR testy)
- Valašské Klobouky
Luhačovice 
-
Ostrožská Nová Ves

Pokud máte informace o dalších odběrových místech, dejte nám prosím vědět SEM.

Informace o poskytovatelích antigenních testů zveřejnil Zlínský kraj na svých webových stránkách.

Antigenní testování ve Zlínském kraji

Podmínky odběru

Zájemci o testování se nejprve objednají k antigennímu testu. Na odběrové místo se dostaví v předem smluvený čas s kartičkou zdravotní pojišťovny. Přímo v odběrovém centru se do 30 minut od odběru dozví výsledek. V případě pozitivního výsledku antigenního testu bude následovat ještě potvrzující PCR test. 

Antigenní testování veřejnosti bude probíhat po dobu platnosti mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k antigennímu testování, tzn. do odvolání.

Pravidla pro návštěvu odběrového místa
Spustit audio

Související