Americká Route 66 je legendární matka všech silnic, na jejím „chodníku slávy“ v Arizoně má svou vlastní hvězdu i Zdeněk Jurásek

21. září 2023

Zdeněk Jurásek je zakladatel soukromého rádia, organizátor festivalů, muzikant, cestovatel a dobrodruh. V současnosti je zamilovaný do Route 66.

Hostem Apetýtu byl Zdeněk Jurásek, pro kterého je aktuální "srdeční záležitostí" celosvětově proslulá Route 66. Je nejen jejím propagátorem, ale už minimálně 28krát ji projel a organizuje sem také výlety.

Poslechněte si rozhovor se Zdeňkem Juráskem, ve kterém se mimo jiné dozvíte, jak přátelští jsou lidé podél cesty, nebo co si na svých výletech bývalý člen kapely Fleret pobrukuje. 

Moderuje Jarka Barboříková.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.