Z Hradiště do Manchesteru. Mladý brankář Slovácka podepsal smlouvu se slavnými United
Sedmnáctiletý brankář Matěj Kovář přestoupil ze Slovácka do Manchesteru United a bude působit v jeho mládežnické akademii.
S dvacetinásobným anglickým mistrem brankář z Uherského hradiště podepsal smlouvu na 2,5 roku.
Informovala o tom agentura Sport Invest, která mladého fotbalistu zastupuje. A informaci zveřejnil i oficiální web klubu. „Manchester United je jedním z největších klubů na světě,“ uvedl při podpisu smlouvy mladý fotbalista.
Kovář vyrostl v akademii Slovácka, v Uherském Hradišti je od přípravky. A podle něj je úžasná zkušenost být v klubu, kde trénuje José Mourinho nebo hraje Zlatan Ibrahimovič.
Člen české reprezentace do 18 let Kovář byl v United v listopadu na týdenní zkoušce a na trenéry udělal dojem.
Z českých hráčů si za slavný manchesterský celek v minulosti zahrál záložník Karel Poborský, který v dresu "Rudých ďáblů" nastoupil k 48 utkáním, dal šest branek.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zrušení trestů za špionáž ze soukromí? ‚Jsou potřeba, mám připravené nové řešení,‘ říká Bradáčová
-
OVĚŘOVNA: Vyléčí mniši cukrovku za 30 dní a bez inzulinu? E-mail zneužívá Břevnovský klášter
-
Rusko se NATO bojí víc než my jeho dronů. Chce ale, aby se státy vůči nim cítily zranitelně, říká expert
-
Washington zveřejnil novou strategii. Z Evropy dělá nepřítele, hodnotí Pehe