Vzniká tzv. filmová mapa Zlína, projekt o historii zlínských ateliérů

11. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dokázali byste říct pozpátku sousloví Český rozhlas? Vypátrali jsme člověka, který umí mluvit pozpátku plynně, a jeho schopnost jsme důkladně prověřili (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

Odborníci z Masarykovy univerzity v Brně připravují databázi o historii zlínských ateliérů. Vizualizace a speciální mapy připomenou tvůrce a jejich vztahy, filmovou techniku i budovy.

Příprava projektu, který má být dokončený za tři roky, přináší i neznámá fakta - potvrdil to vedoucí Ústavu filmu a audiovizuální kultury Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Pavel Skopal.

V rámci projektu se například dozvíte, kde se na Kudlově vzal Karel Zeman, jak vypadalo Velké kino ve Zlíně v roce 1949 během Filmových žní nebo jaký byl první ročník nejstaršího mezinárodního dětského filmového festivalu.

Filmová mapa nabídne i portréty jednotlivých osobností, které se podílely na činnosti zlínských ateliérů.

Podrobnosti připojil vedoucí Ústavu filmu a audiovizuální kultury Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Pavel Skopal v rozhovoru s redaktorkou Andreou Kratinovou.

Spustit audio

Související