Vítězové v celostátních soutěžích, kytarový soubor pro 35 hráčů, talent sólistů - to jsou aktéři Moravských dětí

V pořadu Moravské děti vám v tomto týdnu hrají skladby, které se svými pedagogy nacvičili na různé hudební nástroje, studenti ZUŠ v Uherském Hradišti.

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti letos slaví 80 let svého trvání. Právě do budovy se sídlem na Mariánském náměstí se proto vypravila redaktorka Andrea Kratinová a natočila další díly Moravských dětí Českého rozhlasu Zlín.

Moravské děti Českého rozhlasu Zlín je projekt, kdy redaktoři jezdí do základních a středních škol kraje a natáčejí s dětmi písničky, rozhovory a přání. Školy se mohou hlásit na zlin@rozhlas.cz nebo přímo do redakce na adresu Český rozhlas Zlín, Osvoboditelů 187, Zlín, 760 01.

Moravské děti - ZUŠ Uh. Hradiště
Moravské děti - ZUŠ Uh. Hradiště
Barbora Březinová, studnetka hry na příčnou flétnu
autor: Andrea Kratinová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.