Velikonoce s bylinkami v písničkách Emanuela Míška a Josefa Fojty

3. duben 2021

Od nepaměti dělíme písničky na „takové” a „makové”. Až uslyšíte ve svátečním povídání se skladatelem Josefem Fojtou a textařem Emanuelem Míškem ty jejich, možná zjistíte, že potřebujete ještě třetí kategorii: písně „roztodivné“.

Do studia zavítají dva svérázní umělci z protilehlých koutů Moravy. Se slovy Emanuel z Třebíče a s notami Josef z Kunovic na Uherskohradišťsku. Jak se tvoří na vzdálenost sto šedesáti kilometrů a proč jejich písně milují děti i dospělí? Jak se jim spolupracuje se známými umělci a co mají společného s divadlem? O tom všem ve svátečním pořadu, který s nimi připravila a svěží koktejl z jejich hudby namíchala Markéta Janíková.

Pokud chcete ochutnat písničky ze světa poetických bylinek, rozpustilého nářadí nebo z alba Všechno má svůj čas, začínáme o svátečním Velikonočním pondělí v 17 hodin. A přizvěte své blízké, malé i velké, společně strávený čas je ten nejhezčí!

A abyste si mohli zazpívat s námi, nabízíme malý zpěvníček:

Textař Emanuel Míšek a hudebník Josef Fojta ve studiu Českého rozhlasu Zlín
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.