Už jsem zkusil snad všechna jídla včetně štíra a tarantule, směje se maxijedlík Jaroslav Němec
Vzhledem ke své zálibě vypadá prostorově nevýrazně. Jaroslav Němec rád běhá a sportuje, říká se mu ale maxijedlík. Na Meruňkobraní v Židlochovicích letos vytvořil rekord – podařilo se mu během několika minut spořádat celkem 26 kynutých meruňkových knedlíků.
„Během týdne jím i docela zdravě, třeba jím hodně vegetariánská jídla, taky běhám, jezdím do práce na kole. Pak si o víkendu můžu dopřát,“ říká Němec, který je povoláním kuchař.
V životě ochutnal už ledacos, včetně moučných červů nebo tarantule. „Ono to teď je moderní. Dělám ochutnávky křupavých červíků, chodí za mnou nejdříve malé děti a pak i dospělí. U takové tarantule je velmi důležitá tepelná úprava. Já tyhle věci i vyhledávám,“ přiznává Němec.
Na čem si během své kariéry jedlíka nejvíce pochutnal? Jak moc je fyzicky náročné spořádat nadměrné množství jídla? Opravdu sní všechno, co se mu předloží na talíř? A držel někdy dietu? O tom si poslechněte v Apetýtu, moderuje Lucie Hostačná.
Související
-
Vrchním ochutnávačem je moje babička, prozrazuje Adam Dostál, který stojí za projektem jídla z hmyzu
Hostem pořadu Apetýt byl Adam Dostál, který nabízí lidem jídla z hmyzu, tedy například z kobylek nebo cvrčků.
-
Národy si recepty vykrádají, kdo má lepší jídlo, má větší moc, přibližuje antropoložka jídla
Lidé jsou konzervativní, bojí se, aby nesnědli něco, co by jim ublížilo. „Každé území má své typické chutě a ingredience,“ říká antropoložka jídla Eva Ferrarová.
-
Jak plýtvá Česko: Ročně vyhodíme milion tun jídla. Jak tomu zabránit?
V seriálu Radiožurnálu se tento týden zaměříme na plýtvání jídlem. Jak správně skladovat potraviny? Které patří do ledničky a které jídlo je jedlé i po datu spotřeby?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.