Úterní Noční linka: Za hranicí pravidel

27. únor 2024

Dnes se společně zaměříme na okamžiky, kdy jsme překročili hranice a museli jsme čelit pokutám za naše nezbedné činy.

Byli jste někdy v situaci, kdy jste dostali pokutu, která vám připadala až neuvěřitelně kuriózní? Možná za nějakou malou nebo neškodnou chybu, která vám však zpříjemnila den svou absurditou?

Rádi bychom slyšeli také o vašich nejvyšších pokutách. Co jste provedli? A stalo se vám někdy, že vám byla udělena pokuta neprávem? Jak jste se s tím vyrovnali?

Ale nejen pokuty jsou součástí našich životů – vzpomeňte na své školní léta. Co se stalo, když jste vyvedli nějakou klukovinu a dostali za to poznámku ve školní knížce? Na jaký "zápis" vzpomínáte s úsměvem?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.