Úterní Noční Linka: Měli jste/máte svoji dobrou partu?

24. leden 2023

Měli jste v děství svoji partu kamarádů, kamarádek, se kterými jste trávili čas? Kluci dělali rošťárny a podnikali dobrodružné výlety. Děvčata si svěřovala svá tajemství a společně pokukovala po chlapcích. A vydržela vám parta do dospělosti? Našli jste v dospělosti novou partu přátel, se kterými se dá leccos prožít?

Před 115 lety sir Robert Baden Powell založil ve Velké Británii první chlapeckou skautskou skupinu na světě The Boy Scouts. A na prvním skautském táboře se mu pak potvrdilo, že děti, i když mají mezi sebou velké společenské rozdíly, si rozumí a hrají si spolu jako bratři.

Skautské hnutí se rozšířilo do celého světa. Mezi skauty bývá dobrá parta a to je něco, co mladé přitahuje. Možná, že právě vás skauting minul, ale přesto jste svoji prima partu jako mladí i jako dospěli měli a nebo máte. Co jste společně s partou prožili?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.