Umění herečky Jany Tomečkové si můžeme užívat v Městském divadle Zlín už 50 sezón

Jana Tomečková, herečka Městského divadla Zlín, slaví v květnu životní jubileum. Abychom jí mohli pogratulovat, pozvali jsme ji k rozhovoru do Českého rozhlasu Zlín a jsme rádi, že pozvání přijala.

Oporou souboru zlínského divadla je herečka Jana Tomečková už 50 sezón, během kterých odehrála přes 200 rolí. V Za roli Violet Westonové v inscenaci Srpen v zemi indiánů pod režijním vedením Petra Štindla byla v roce 2016 nominována na Cenu Thálie.

Jana Tomečková se narodila na Slovensku, ale vyrůstala v Čechách, přičemž od studentských let tíhla k divadlu. V roce 1971 získala angažmá v Divadle pracujících v Gottwaldově (dnešní Městské divadlo Zlín), kde působí dodnes. Od počátku svého angažmá byla značně vytížená, což platí až dodnes, kdy je již v důchodu a vystupuje jako host. Skvělé výkony podávala například ve hrách Marie Stuartovna, Šumař na střeše, Postřižiny, Život je zatraceně krásnej nebo Sestup Orfeův.

Pro účinkování ve filmu ji oslovovali především tvůrci dětských filmů z gottwaldovského studia, případně točila pro televizi v Brně nebo Ostravě. Účinkovala například ve filmech Indiáni z Větrova, Malý velký hokejista nebo Třetí skoba pro kocoura. V poslední době ji bylo možno vidět také v televizních seriálech Četnické humoresky nebo Vyprávěj.

V rozhovoru s moderátorkou Markétou Janíkovu mimo vzpomínání na hereckou kariéru, kolegu i režiséry také prozradila, že jejím oblíbeným sportem je krasobruslení. Připravili jsme pro ni i překvapení v podobě přání jejích kolegů, přátel nebo primátora Zlína. Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Související