Úča musí pryč! Divadelníci ze Slováckého divadla budou hrát přímo ve školní třídě.

10. leden 2018

I když se zatím hra německého dramatika Lutze Hübnera Úča musí pryč! ještě ani hrát nezačala, divadelníci už museli kvůli zájmu přidat další dvě reprízy. Novinku o rodičích, kteří se rozhodli odvolat učitelku svých dětí, budou od konce ledna divadelníci hrát přímo ve školní třídě Základní školy UNESCO.

"Zkoušíme teprve pár týdnů a zájem je tak velký, že už jsme dvakrát přidávali reprízy," říká ředitel divadla a zároveň i režisér novinky Michal Zetel.

Hübner napsal hru poté, co se zúčastnil třídní schůzky svého dítěte. Odehrává se ve třídě základní školy, kde se sešlo pět rodičů dětí a očekávají jejich třídní učitelku. Rodiče chtějí, aby šly jejich děti na prestižní školy.

Rodiče nechtějí učitelku

V pololetí se ale výrazně zhoršil prospěch. Rodiče mají jasno, za všechno nese zodpovědnost učitelka, a proto je nutné ji odvolat.

Komedie se od své světové premiéry v roce 2010 dočkala desítek inscenací a také filmového zpracování.

Premiéra je naplánována na 22. leden. V novince se představí Pavlína Hejcmanová, Jitka Hlaváčová, Tereza Novotná, Irena Vacková, Petr Čagánek, Josef Kubáník a Vladimír Salčák.

Alternativní dramaturgie v Hradišti

Hra bude uvedena v rámci alternativní dramaturgické linie SLoffÁCKÉ DIVADLO.

"Naším cílem je v rámci tohoto cyklu oslovení těch skupin diváků, pro které není návštěva tradiční divadelní budovy pravidelným zvykem, ale jimž může předkládané téma něco říct. Jedinečné je také propojení netradičních míst s tématem her, proto i tuto novinku uvedeme přímo ve školní třídě," doplnil Zetel s tím, že hra Úča musí pryč! bude po inscenacích Večer na psích dostizích a Čarodějnice v kuchyni v pořadí už třetím počinem alternativního cyklu.

Slovácké divadlo

Související